НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Динамо - Дніпро - 2:0. Мудрість і емоції Блохіна ###

«Динамо»: М. Коваль – Даніло Сілва, Хачеріді, Віда, Тайво – Міґел Велозу – Ярмоленко, Аруна (Безус 57), Гармаш, О. Гусєв (к) (Мехмеді 86) – Ідейє (С. Сидорчук 90+2)

«Дніпро»: Лаштувка – В. Мандзюк, Дуґлас, Чеберячко, Стрініч (Є. Селезньов 46) – Артем Федецький, Ротань (к), С. Кравченко, Коноплянка – Матеус (Калініч 64), Р. Зозуля (Кулаков 83)

Тренер – Хуанде Рамос

Судді: А. Жабченко (Сімферополь) – Вол. Володін (Херсон), Бицкало (Одеса) – Можаровський (Львів), О. Дердо (Іллічівськ)

Попередження: Віда 35, Аруна 55, Ідейе 56, Ярмоленко 65, Гармаш 65, Сілва 78 – Матеус 62, Зозуля 80, Є. Селезньов 82, Ротань 88

На 16-й хвилині попереджено, на 76-й хвилині вилучено (друге попередження) В. Мандзюка

Щось близьке до давки у переході між станціями метро «Палац спорту» і «Площа Льва Толстого» через те, що в час найбільшого напливу людей ввімкнений лише один ескалатор, стікери на рекламних сіті-лайтах між електронними східцями, найколоритнішим з яких виглядав той, на якому зображений Леонід Ілліч Брежнєв, а напис гласив «Только «Днепр», только победа!», а найпромовистішим – де поряд були емблеми суперників і красномовне узагальнення «Браття з берегів Дніпра» - то Київ, то справді великий футбол. Вже безпосередньо в чаші стадіону атмосферу трохи псувала страшенна задуха, зумовлена страшенною, зовсім не весняною 30-градусною спекою, котра впала на столицю якось зненацька. Втім, нагода відпочити на природі киян не відлякала. На «Олімпійському» був майже аншлаг.

Наставник киян Олег Блохін, як і очікувалося, складом не здивував. Місце у воротах посів Максим Коваль. В обороні справа наліво розташувалися Даніло Сілва, Євген Хачеріді, Дамоґой Віда і Тайє Тайво. В опорній зоні – Міґел Велозу. Над португальцем традиційно діяли Лукман Аруна і Денис Гармаш. Флангові атакувальні гравці – Андрій Ярмоленко та Олег Гусєв, якого фанати на початку матчу привітали з 30-річчям величезною розтяжкою «З ювілеєм, Олеже, ти гордість «Динамо» і подарованою спеціальною футболкою. На вістрі атаки – Браун Ідейє.

Мабуть, не експериментував би й тренер «Дніпра» Хуанде Рамос. Проте він змушений був шукати варіанти замін через травми центрбека Онджея Мазуха, хавбека Джаби Канкави і особливо одного з лідерів команди Джуліано. Питання про участь в грі капітана Руслана Ротаня залишалося відкритим ледь не до самого старту зустрічі і, на щастя для наставника дніпрян, вирішилося позитивно. Тим самим, тренер дніпрян використав розстановку 4 – 4 – 2. У воротах грав Ян Лаштувка. В обороні справа на ліво розташувалися Віталій Мандзюк, Дуґлас, Євген Чеберячко і Іван Стрініч. В середній лінії «Дніпра» у центрі виступали Руслан Ротань і Сергій Кравченко, справа грав Артем Федецький, зліва – Євген Коноплянка. Попереду у гостей грали Матеус і Роман Зозуля.

Зі стартових хвилин кияни спробували діяти з позиції сили і основний акцент у своєму наступі зробили на лівий фланг наступу, де активністю відзначався Гусєв і активно йшов уперед Тайво. Дніпряни такий силовий штурм стримували з великими труднощами і одного разу навіть встигли піймати суперника в мінімальну офсайдну пастку. На сьомій хвилині господарі подали перший у матчі кутовий, який виконав Велозу, а удару головою завдавав Хачеріді. Удар Євгена оборонці панічно вибили, але після кількох рикошетів м'яч опинився у Ярмоленка. Андрій, знаходячись в районі правого кута воротарського майданчика, прикрив м'яч корпусом і сильно вистрелив в дальній верхній кут – поруч зі стійкою.

«Синьо-біло-блакитні» спробували перевести гру на чужу половину поля, але при одній з перших таких спроб пропустили разючу контратаку, яку організував і сам же завершив Аруна. Ярмоленко, отримавши передачу від Лукмана на власній половині поля, зробив зрячу діагональ вліво на Велозу. Тим самим, кияни виходили втрьох проти одного Чеберячка. Часу, аби вдало розпорядитися м'ячем, у Міґела було достатньо. Тому навіть візуально трохи перетримавши м'яч, португалець віддав передачу вправо й вивів Аруну сам на сам з Лаштувкою. Лукман підняв голову, й, протягнувши «кулю» метрів п'ять, вистрелив з правої на силу – 1:0. У цьому епізоді треба відзначити також вдалий відволікаючий маневр Гармаша, котрий під час контратаки побіг вліво і не дав тим самим змоги Чеберячку зосередитися на перехопленні м'яча.

Повівши в рахунку, господарі тим не менш продовжували застосовувати колективний відбір і перехоплювали м'яч на дальніх підступах до власного штрафного майданчика й при цьому тримали оборону суперника в напрузі. Небезпечно здалеку бив Аруна – м'яч пролетів поруч з хрестовиною. Згодом, після розіграшу кутового зліва у карний майданчик входив Гармаш, передачу якого суперники перервали з великими труднощами. Лише своєчасний вихід Лаштувки врятував команду від удару головою у виконанні Гармаша після навісу зліва.

Звісно, взятого зі старту матчу високого темпу кияни постійно підтримувати не могли. Логічно, що за принципами аритмії в середині першої половини гри господарі трохи збавили оберти й запропонували суперникові зіграти першим номером, а самі перейшли на контратаки. Правда, дніпряни в наступ великими силами не йшли і справді небезпечним у їх виконанні був лише удар Ротаня метрів з 25-ти низом на 25-й хвилині гри. М'яч, відскочивши від газону, летів у нижній кут і від голу киян врятував лише відчайдушний стрибок Коваля. Взагалі, гості в атаці діяли доволі примітивно, орієнтуючись на довгі вертикальні передачі в надії на ривки Зозулі і Матеуса, а також на «стандарти». Ні те, ні інше довести до пуття не вдалося. Найнебезпечнішим було закидання на Матеуса на 41-й хвилині, проте Коваль, вчасно вийшовши з воріт, ліквідував загрозу.

Натомість динамівці у контрнаступі діяли чіткіше. Здалеку небезпечно пробивав Велозу, але Лаштувка з пострілом по центру воріт впорався. На 34-й же хвилині господарі й взагалі забили вдруге, коли Даніло Сілва на правому фланзі дістав м'яч майже біля самої лицьової лінії і виконав простріл на Ідейє. Браун одним дотиком прийняв м'яч, а другим пробив у ближню «дев'ятку». Проте арбітр голу не зарахував, вважаючи, що Ідейє підіграв собі рукою Стадіон зустрів це рішення гучним свистом. Зрештою, «Динамо» до перерви таки забило чисто. Чергова атака через центр завершилася передачею вправо на Ідейє, той відпасував на Ярмоленка, а Андрій в дотик скинув «кулю» під удар Аруні. Лукман, набігши в район одинадцятиметрової позначки, сильним ударом вразив нижній кут воріт Лаштувки – 2:0.

До перерви гості у відчайдушному наступі встигли ще раз серйозно потурбувати Коваля, але Максим на удар в дотик Кравченка після прострілу справа зреагував і перевів м'яч на кутовий. Тим самим, гості відправилися в роздягальню в стані безнадії навіть не стільки з огляду на рахунок на табло, скільки на вражаючу ігрову перевагу господарів. По суті, в першому таймі динамівці забили не два, а три голи. Не дивно, що після перерви Рамос вдався до кардинальних заходів і випустив замість лівого оборонця Івана Стрініча номінального нападника Євгена Селезньова. Його київські вболівальники, очевидно, пригадуючи шахтарське минуле, зустріли свистом. Між тим, Євген зайняв місце під нападником. «Дніпро» перейшов на схему 4 – 2 – 3 – 1. На вістря атаки висунувся Зузуля, на позиції правого інсайда діяв Матеус, зліва залишився Коноплянка. В опорну зону перейшли Кравченко і Ротань. Справа в обороні у другому таймі грав Федецький, а Мандзюк перейшов на лівий край.

Гості активно увійшли гру, створювали напругу на флангах і відразу подали два «стандарти». Динамівці до такого повороту подій були явно готовими і вичікували. Перша нагода збільшити відрив у рахунку на контратаці виникла на 52-й хвилині, коли Ідейє, отримавши м'яч біля лівої бічної лінії. Миттю видав передачу на хід Гусєву. Олег вривався до карного майданчика на швидкості і ледь не проскочив з м'ячем Лаштувку. Проте Ян з воріт вийшов своєчасно і в останню мить вибив «кулю» з-під ніг динамівського капітана рукою.

«Дніпро» реальний шанс відзначитися отримав через чотири хвилини, коли Лукман Аруна порушив правила перед власним штрафним майданчиком. «Стандарт» виконував Коноплянка. Євген пробив на точність, та м'яч пролетів над поперечиною. Взагалі, цей епізод з порушенням продемонстрував, що Аруна вже набігався. Блохін це помітив раніше, бо Роман Безус вже готувався замінити Лукмана. Відразу після виходу свіжого гравця після передачі на хід ледь не вийшов сам на сам з Лаштувкою Ідейє, але воротар гостей знову вийшов з воріт своєчасно.

Так чи інакше, події на полі не віщували «Дніпру» нічого доброго і Хуанде Рамос провів другу заміну, випустивши замість Матеуса, котрий якраз отримав попередження за накладку на Віді, Ніколу Калініча. Тим самим, гості перейшли фактично на гру в три форварди. А моменти продовжували створювати кияни. В черговій контратаці правим флангом до штрафного майданчика гостей вривався Ярмоленко, однак, прагнучи пройти Мандзюка, Андрій впав. Впав дуже реалістично, так, що з трибун пенальті здавався беззаперечним. Проте Жабченко вважав по-іншому, продовжив гри і, дочекавшись її зупинки, покарав динамівця за симуляцію попередженням.

Цим рефері завів не лише футболістів «Динамо», а й тренерів. Після чергового зіткнення в середині поля, котре арбітр залишив без уваги, Блохін підійшов до лінії поля і видав гнівну тираду. Жабченко спершу намагався заспокоїти динамівського тренера, а потім показав йому на вихід. Олег Володимирович спересердя, що є духу, буцнув лівицею по м'ячу і попрохав, щоб йому відкрили хвіртку на трибуну.

Власне, після того на полі був вже не стільки футбол, скільки емоції. На 75-й хвилині своє вилучення заробили вже дніпряни. То Мандзюк в середині поля грубо стрибнув у ноги Ярмоленку і отримав друге попередження. Додамо, що в першому таймі Віталій побачив перед собою «жовте світло» вперше теж за грубість проти динамівського лідера. Взагалі, гра була зроблена й окрім грубощів дніпряни протиставити киянам не могли нічого. Вихід Дениса Кулакова замість Зозулі виглядав, як визнання капітуляції й намір Рамоса вберегти свого емоційного нападника від отримання другого попередження.

Присоромивши всіх скептиків, динамівці переграли «Дніпро» вчисту. Перевагу господарів забезпечили бездоганні дії всієї шістки, якщо врахувати Безуса, виконавців середньої лінії. Кияни виграли переважну більшість єдиноборств, були активнішими і ініціативнішими. Звісно, перевагу цю зумовила й чисельна перевага динамівців якраз у середній зоні. Блохін наситив середню лінію й завдяки цьому досяг вирішальної переваги над Рамосом.