НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Карпати - Дніпро 2:4. Слабкий, але не зіпсований дебют Дячука-Ставицького ###

28-й тур чемпіонату України-2012/2013

12 травня. Львів. Стадіон «Україна». Без глядачів

«Карпати» - «Дніпро» - 2:4

Голи: Дуґлас 79, І. Мілошевіч 88 – С. Кравченко 16, Є. Селезньов 18, Калініч 28, Кобахідзе 90+2

«Карпати»: Мисак – Ксьонз, І. Мілошевіч, Пластун, Озарків – Худоб'як (к) (Штіліч 75), Даушвілі, Голодюк – Зеньов (Марселіньо 65), Гладкий, Кенія (Кополовець 58)

В.о. тренера – Юрій Дячук-Ставицький

«Дніпро»: Шеліхов – Артем Федецький, Дуґлас, Чеберячко, Стрініч (В. Мандзюк 46) – Д. Олійник (Кобахідзе 62), Канкава, С. Кравченко (к) (Кулаков 62), Джуліано – Калініч, Є. Селезньов

Тренер – Хуанде Рамос

Судді: О-др Дердо (Іллічівськ) – Олексій Андреєв (Донецьк), Шлончак (Черкаси) – А. Яблонський (Тернопіль), Михайло Кохиряцький (Запоріжжя)

Попередження: Калініч 22, Канкава 80

Цей матч мав для господарів надзвичайне значення. До тих пір, поки не став відомим результат поєдинку в Кривому Розі, де «Кривбас» розгромив «Говерлу». Після цього «Карпатам», аби майже гарантовано залишитися в еліті, в матчі, який рішенням КДК відбувався за порожніх трибун, достатньо було зіграти внічию. Перемога ж знімала загрозу вильоту львів'ян остаточно. «Дніпро» ж у цьому поєдинку відстоював хіба що власну честь. Жодного турнірного значення для Хуанде Рамоса цей матч не мав.

Між тим, з суто футбольної точки зору було цікаво, які ж зміни внесе до складу в першому після свого четвертого приходу до керма галичан матчі Юрій Дячук-Ставицький. Та Юрій Михайлович велосипеда видумувати не став. У стартовому складі були всі ті люди, на яких розраховував попередній наставник Ніколай Костов. Місце у воротах за умови травми Мартіна Боґатінова зайняв Роман Мисак. В обороні справа наліво діяли Павло Ксьонз, Іван Мілошевіч, Ігор Пластун та Ігор Озарків. Опорний пів оборонець – Муртаз Даушвілі. Над ним правіше розташувався капітан Ігор Худоб'як, лівіше – Олег Голодюк. Попереду Дячук-Ставицький виставив тріо Сергій Зеньов – Олександр Гладкий – Леван Кенія.

Хуанде Рамос розставив футболістів за схемою 4 – 4 – 2. Замість травмованого Яна Лаштувки у воротах грав Денис Шеліхов. Справа в обороні грав екс-карпатівець Артем Федецький, зліва Іван Стрініч, в центрі Дуґлас і Євген Чеберячко. В центрі поля в лінію справа наліво розташувалися Денис Олійник, Джаба Канкава, Сергій Кравченко і Джуліано. Дует нападників склали габаритні Євген Селезньов та Нікола Калініч. Нагадаємо, що капітан Руслан Ротань і форвард Роман Зозуля пропускали гру через дискваліфікацію.

Впродовж дебютних хвилин гри львів'яни намагалися діяти більш активно, входячи на половину поля суперника за рахунок коротких перетасовок і застосовуючи пресинг. Власне, завдяки таким діям львів'яни утримували суперника у власних володіннях впродовж перших хвилин семи. Надалі ж дніпряни поступово перебрали ініціативу до своїх рук і чітко позначили бажання грати через фланги, тим самим з допомогою навісів використовуючи зріст власних нападників. Зрештою, небезпечний простріл зліва від Стрініча і пару навісів оборонці галичан перервали. А ось шалений постріл від Кравченка застав зненацька і оборону, і воротаря «Карпат». Сергій, помітивши, що його метрах в 30-ти від воріт не поспішає атакувати Даушвілі, розвернувся справа вліво і миттю пробив на силу. М'яч зняв павутиння з-під хрестовини львівських воріт – 0:1. Мисак врятувати команду був не в змозі, а Кравченко навіть схопився від зробленого за голову.

Не встигли господарі прийти в себе, як менш, ніж через хвилину в їхні ворота влетів другий гол. Федецький віддав передачу справа на Калініча, той в дотик зупинив м'яч, а другим торканням вдарив. Мисак «кулю» відбив, але справа першим на відскоку був Джуліано. Бразилець віддав поперечну передачу на Селезньова і той розстрілював рамку метрів з восьми – 0:2. Калініч же свій гол забив на 28-й хвилині. Асистував хорвату Олійник. Денис отримав м'яч на місці лівого інсайда, увійшов до штрафного майданчика і пробив у дальній кут. Удар вийшов не надто точним – «куля» влучила в плече Калінічу. Проте Нікола зорієнтувався в ситуації миттєво й погасив тілом м'яч так, що той впав точно під ногу. З такої позиції промахнутися Калініч не міг – 0:3.

«Карпати» виглядали відверто безпомічно і на цьому фоні підказки з тренерської лави «Хлопці, вище давайте» виглядали комічно. Дніпряни продовжували проводити флангові атаки, а господарі відповіли одиничним сплеском активності від Кенії. Леван, кинувши м'яч з ауту зліва, обігрався з Озарківим і, швидко пройшовши по краю, відпасував на Гладкого. Олександр, знаходячись на лінії штрафного майданчика, в дотик кинув «сферу» поміж двох оборонців собі на хід. Дніпряни такої спритності від колишнього одноклубника не очікували й випустили Гладкого сам на сам з Шеліховим. Карпатівець бив у дальній кут, проте влучив у стійку.

Втім, то був епізод, який вибивався з загальної картини. Вже через дві хвилини Селезньов мав майже аналогічний шанс відзначитися. Отримавши передачу від Джуліано, Євген в супроводі Мілошевіча виходив на побачення з Мисаком, проте, вдаривши у дальній кут, у ворота не влучив. Невдовзі вже Олійник протаранив лівий край оборони суперника, але в боротьбі з суперниками вдарити як слід не зумів. Останнім же гострим моментом першого тайму був навіс справа від Федецького, який на дальній стійці з великими труднощами перервав Мисак.

Звісно, уникнути ганьби в День Львова Дячуку-Ставицькому після такого першого тайму було складно. Тому в другій половині битися за честь мусіли вже господарі. Та чи не показово, що відразу після перерви тренер «Карпат» не вніс до складу своєї команди жодних корективів? Видно, Юрій Михайлович розумів, що справа тут зовсім не в людях. А ось Рамос свіжого виконавця відразу після перерви випустив. Іспанський тренер зняв з поля Стрініча і випустив Віталія Мандзюка. Очевидно, тренер дав хорватові, котрий провів повний матч у середу в рамках Кубка України, відпочинок.

Між тим, другий тайм гості розпочали значно активніше і провели три небезпечних атаки. Та якщо небезпечний прорив Селезньова оборонці заблокували, то м'яч після дальнього пострілу Федецького низом забрав у куті Мисак. На 50-й же хвилині Канкава віддав передачу на Джуліано, а бразилець прибрав під себе Мілошевіча і пробив у дальній кут – трохи неточно. Минає ще три хвилини – і вже Федецький навішує справа в центр штрафного майданчика. Калініч прагнув зачепитися за м'яч, але зробив скидку під удар Канкаві. Джаба пробив сходу надзвичайно сильно, «куля» струсонула стійку. А поки Дячук-Ставицький емоційно закликав команду «Підходим!», вже Кравченко подав штрафний зліва, а Калініч головою вдарив над воротами.

Лише після того тренер «Карпат» провів першу заміну. Він зняв найактивнішого в складі своєї команди Кенію і випустив Михайла Кополовця. Улюбленець львівської публіки увійшов гру миттєво і, щойно отримав м'яч в середині поля, як взяв гру на себе й виконав зрячу діагональ вправо на Гладкого. Олександр уникнув втрапляння в офсайдну пастку й чисто виходив сам на сам з воротарем суперників. Проте, двох моментів на один гол для Олександра зазвичай замало. Так було й на цей раз – карпатівець пробив на силу і неточно.

На заключних півгодини гри Рамос випустив Дениса Кулакова і Олександра Кобахідзе, а Дячук-Ставицький поміняв Зеньова на Марселіньо. Щойно це сталося, дніпряни отримали чергових дві нагоди забити четвертий гол. Спершу після навісу зі штрафного справа Федецький перестрибнув Кополовця і завдав удару головою з лінії воротарського майданчика – Мисак зіграв фантастично і перевів м'яч на кутовий. Після його подачі ще один постріл головою від Мандзюка заблокував, перекриваючи стійку, Озарків. Всього через три хвилини Мисак зробив ще один суперсейв, відбивши удар Калініча впритул, метрів з шести, після того, як хорватові асистував, оббігши справа, мов стоячих, трьох оборонців суперника, Кобахідзе.

Між цими моментами був ще один спалах активності від Кополовця. Михайло, отримавши зліва, неподалік від кута штрафного майданчика передачу від Ксьонза, виконав простріл на дальню стійку, проте Гладкий знову до м'яча не встиг. Ще однією нагодою для «Карпат» був штрафний з 20-метрової відстані від воріт, призначений Дердом за гру рукою Дуґласа. Втім, Худоб'як виконав «стандарт» неточно, над поперечиною.

Не скажеш, що то був якийсь злам у грі, бо вже через дві хвилини Даушвілі втратив м'яч в середині поля у боротьбі з Калінічем. Нікола тікав у супроводі Мілошевіча сам на сам з Мисаком, але Іван в останню мить вдало зіграв у підкаті і вибив м'яч. Так чи інакше, свій гол у ворота розхолодженого «Дніпра» «Карпати» таки забили. Голодюк, отримавши коротку передачу від Марселіньо, на швидкості увірвався до штрафного майданчика суперника, обігрався в стінку зі Штілічем, котрий щойно замінив Худоб'яка, але пробити не зумів. Замість Олега удару по власних воротах, недоречно зачепивши відпущений карпатівцем м'яч, завдав Дуґлас. Від ноги бразильця «куля» полетіла в проти хід Шеліхову і увійшла в кут – 1:3.

Що ж, нехай і з допомогою суперника, але після п'ятиматчевої засухи в поєдинках з «Дніпром» «Карпати» нарешті забили м'яч у ворота «синьо-біло-блакитних». До завершення матчу залишалося 11 хвилин і час, аби відігратися, у господарів ще був. Тим паче, що приспані суперники, здається, вже були не налаштовані на серйозну боротьбу. І справді, львів'яни відчайдушно кинулися в атаку і на 88-й хвилині досягли свого вдруге. Після швидкого розіграшу штрафного удару на правому фланзі Кополовець виконав навіс, на який виходили центр беки Пластун і Мілошевіч. Ігор до м'яча не дотягся, але дезорієнтував суперників. Іван же на дальній стійці розстріляв ворота суперників – 2:3.

Тепер думки про нічию для львів'ян утопічно вже не виглядали. Дячук-Ставицький гучно погнав команду вперед і команда його послухалася. Щоправда, дива не сталося. Швидкий Кобахідзе, отримавши передачу на лівому фланзі, побіг у контратаку і виконав простріл. Калініч до м'яча не дотягся, але на підстраховці справа опинився Кулаков. Денис приборкав «сферу» і переадресував її назад на Кобахідзе. Тепер вже Сандро розстрілював Мисака без перешкод – 2:4. Провівши черговий бездарний матч, «Карпати» на цей раз бодай зуміли зберегти обличчя.