НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Підсумки перших 18-ти турів Премєр-ліги в цифрах ###

УПЛ підбила статистичні підсумки першої частини Чемпіонату України 2013/2014 рр.

Матчі. Фактично зіграно 139 поєдинків. Перемогою господарів завершились 67 зустрічей (48,2% від проведеної кількості), гостей &minus- 38 (27,3%). У 34-х випадках сильнішого не було виявлено (24,5% нічийних ігор).

Перемоги. З мінімальною перевагою однієї зі сторін завершились 48 поєдинків, 37 разів одна з команд була сильнішою на 2 м'ячі, а у 20-ти зустрічах рахунок був "великим" (перемога у 3 або більше м'ячів).

Великі перемоги. Загалом переконливо вигравали 8 команд Прем'єр-ліги, а програвали &minus- 12. Подібні успіхи розділились наступним чином: "Шахтар" &minus- 5 разів, "Металіст", "Динамо", "Зоря" &minus- по 3, "Дніпро", донецький "Металург" &minus- по 2 і ще по разу це зробили запорізький "Металург" та "Іллічівець". Без варіантів поступались такі клуби: "Волинь" та "Арсенал" - по 3 рази, донецький "Металург", "Севастополь", "Ворскла" і "Таврія" - по 2, а "Карпати", "Динамо", "Зоря", "Металіст", "Говерла" та "Дніпро" з "великим" рахунком поступались лише по разу.

Найбільшими були перемоги у матчах "Динамо" - "Металург" Д. &minus- 9:1 та "Шахтар" - "Арсенал" - по 7:0.

Нічиї. З 34-х поєдинків з їхнім мирним завершенням поєдинків найпопулярнішим був рахунок 1:1, який зустрічався 16 разів, у 10-ти випадках на табло висвічувались підсумкові цифри 2:2. Нарешті на третє місце серед нічийних за популярністю опустився безгольовий варіант завершення гри. Також одного разу суперники розійшлись із рахунком 3:3 (так зіграли "Ворскла" та "Волинь").

Голи. 16 команд спільними зусиллями забили 369 м'ячів, з яких на рахунку господарів 222 влучних ударів, у гостей &minus- 147. Середня результативність сезону &minus- 2,65 (1,59-1,06). До перерви забито 177 голів, після неї &minus- 192. Таким чином, частка результативних ударів у перших таймах 48%, у других &minus- 52%. Найбільш результативною командою є "Шахтар", який забивав 45 разів або по 2,5 гола за гру, рідше за інших відзначались "Арсенал" (10 м'ячів у 13-ти іграх, що у середньому становить 0,77) та "Таврія" - (15 у 18-ти - 0,83 гола). Інші лідери та аутсайдери в обороні. Найнадійніший захист має "Чорноморець", голкіпери якого пропускали тільки 11 разів (0,61 за матч). Більше за всіх влітало м'ячів у ворота "Севастополя" - 33 голи (по 1,83 у середньому). Найрезультативніший матч перших 18-ти турів Чемпіонату ПЛ &minus- "Динамо" &minus- "Металург" Д. - 9:1.

Автоголи. Кількість футболістів, які забивали голи у власні ворота, за відповідний відрізок змагань зросла утричі порівняно з попереднім сезоном &minus- 12 проти 4-х торік.

Дублі та хет-трики. 37 рази гравці забивали по 2 голи за матч. У 5-ти випадках фіксувався хет-трик у поточному сезоні. Так відзначались Марко Девіч ("Металіст") у грі із запорізьким "Металургом", Джуніор Мораєс ("Металург" Д.) у суперечці проти "Ворскли", Факундо Феррейра ("Шахтар"), граючи з "Арсеналом", Максим Фещук ("Таврія") &minus- ще один гравець, який тричі вразив ворота запоріжців, а також Юнес Беланда ("Динамо"), який свій кращий матч видав у зустрічі з донецьким "Металургом".

Попередження. Арбітри показували жовті картки 610 разів (у середньому по 4,39 за гру). Господарям дісталось 286 "гірчичників", гостям &minus- 324. Найчастіше карались гравці "Карпат" - 56 випадків, "Зорі" - 53 та "Волині" - 50. Серед порушників найчастіше від арбітрів діставалось Віталію Вернидубу ("Зоря"), Младену Буартуловічу ("Карпати"), Леандро ("Говерла"), Денису Дедечко ("Ворскла") та Рубену Гомесу ("Таврія"), які встигли "зібрати" по 7 "гірчичників". Найкоректніша команда турніру на разі "Металіст" - лише 24 попередження за 17 матчів.

Вилучення. 33 рази футболісти вилучались з поля. "Лідери" серед клубів &minus- "Волинь" (5 червоних карток) та "Севастополь" (4). Без вилучень обійшлись 2 команди - "Ворскла" та "Говерла". Лише один гравець побачив "червоне світло" двічі за 18 турів. Мова йде про Тоні Шуніча ("Зоря").

Пенальті. Судді вказували на 11-метрову позначку 33 рази, реалізовано з цих спроб 24 удари. Відсоток ефективності &minus- 72,7. Для господарів дані показники складають: 17 з 21-го &minus- 81%- для гостей &minus- 7 з 12-ти &minus- 58,3%. Найчастіше пенальті пробивали гравці донецького "Металург" - 4 рази. Не бив з "позначки" лише "Іллічівець". Менше половини таких ударів реалізувала "Волинь" (жодного з 2-х). Більше за інших пенальті виконували у бік воріт "Таврії" та "Арсенала" - по 5 разів. Менша за 50% реалізація у ворота "Зорі" (0 забитих пенальті з 2-х), донецького "Металурга" та "Дніпра" (0 з 1-го) і "Таврії" (2 з 5-ти). Жодного 11-метрового штрафного удару не призначено у ворота двох команд &minus- "Чорноморця" та "Металіста".

Глядачі. 139 матчів зібрали на трибунах стадіонів команд Прем'єр-ліги 1 663 315 вболівальників, що пересічно за гру становить 11 966. Найбільш популярною командою знову став "Шахтар" (у середньому кожен матч "гірників" дивиться 26 224 відвідувача). Найменша ця цифра у "Таврії" - 5 661.

Серії (без урахування попереднього Чемпіонату):

Переможна &minus- 7: "Чорноморець" (4-10 тури)

Програшна &minus- 8: "Металург" З. (6-13 тури)

Нічийна &minus- 3: "Карпати" (4-6 тури, 15-17 тури*), "Ворскла" (14-16 тури)

Безпрограшна &minus- 14: "Металіст" (1-15 тури, без 12-го)

Безвиграшна &minus- 14: "Металург" З. (4-18 тури, без 15-го)*

Безнічийна &minus- 15: "Таврія" (1-15 тури, без 14-го)

Із забитими м'ячами &minus- 15: "Дніпро" (1-17 тури, без 12-го та 16-го)

З пропущеними м'ячами &minus- 14: "Таврія" (1-15 тури, без 14-го)

Без забитих м'ячів (понад 300 хвилин): "Таврія" (436 хвилин, 3-7 тури), "Говерла" (359 хвилин, 4-8 тури), "Волинь" (355 хвилин, 10-14 тури), "Чорноморець" (336хвилин, 10-14 тури), "Іллічівець" (332 хвилини, 1-4 тури), "Іллічівець" (306 хвилин, 9-12 тури)

Без пропущених м'ячів (понад 300 хвилин): "Говерла" (412 хвилин, 9-14 тури), "Зоря" (318 хвилин, 10-14 тури), "Шахтар" (309 хвилин, 4-7 тури)